Kategorie:

Projektowanie wnętrz online – na czym polega

Współpraca online z architektem wnętrz to usługa stosunkowo nowa w Polsce, jednak już zdążyła zyskać grono zwolenników. Powodem jest przede wszystkim wygoda i oszczędności, jakie generuje projektowanie wnętrz online. Sprawdzamy, czym dokładnie jest i dlaczego warto zdecydować się na taką usługę.

Bez wychodzenia z domu

Praca architekta wnętrz w dużej mierze odbywa się bez udziału klienta, z zastosowaniem specjalistycznego programu do projektowania. Wcześniej ustalane są z klientem wszystkie szczegóły, czyli co dokładnie ma zawierać projekt. Następnie klient otrzymuje gotowy zarys, do którego oczywiście może wprowadzić jeszcze poprawki. Spotkania architekta z klientem odbywają się zazwyczaj w biurze bądź innym ustalonym miejscu. Projektowanie łazienki, kuchni czy sypialni online właściwie niczym nie różni się od tradycyjnego, poza jednym szczegółem – spotkania z architektem wnętrz odbywają się w formie internetowej. Jest to doskonały sposób na to, aby bez wychodzenia z domu móc się cieszyć projektem wnętrza własnego mieszkania czy też domu. Klient może skontaktować się z architektem także poza standardowymi godzinami otwarcia biur architektonicznych, co jest korzystne szczególnie dla osób zapracowanych. Projektowanie wnętrz online 3D pozwala natomiast zobaczyć, jak w rzeczywistości będzie wyglądało mieszkanie po remoncie. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym programom do projektowania wnętrz. Projekt trójwymiarowy jest dodatkowym argumentem na to, by zamówić projekt wnętrz online. Cały proces, począwszy od złożenia zamówienia aż po jego odbiór, odbywa się w wygodnej formie, bez konieczności osobistego odwiedzania architekta.

Projektowanie wnętrz online

Architekt wnętrz bez żadnego problemu wykona projekt kuchni, łazienki czy też sypialni online. Oczywiście możliwe jest także zamówienie rysunku innego rodzaju pomieszczenia, na przykład gospodarczego czy choćby przedpokoju. Jest to rozwiązanie, które generuje znaczne oszczędności w stosunku do tradycyjnego projektowania wnętrz. Ograniczamy koszty dojazdu do biura czy też czas, który musiałbyś poświęcić na wizytę u architekta. Cały projekt jest wykonany zgodnie z zamysłem klienta, który dostarcza odpowiednie materiały – między innymi plan domu, jego zdjęcia oraz oczekiwania własne odnośnie do tego, jak mieszkanie ma wyglądać po remoncie. Architekci wykonujący projekty online, doskonale znają się na nowoczesnych technologiach, które znacznie ułatwiają pracę architekta. Dodatkowo pozwalają klientowi na zobaczenie wizualizacji mieszkania w jak najbardziej doprecyzowanym stopniu. Architekci mają również doskonałą wiedzę na temat kanałów komunikacyjnych online, dzięki czemu kontakt z klientem przebiega w niczym niezakłócony sposób. Kolejną korzyścią jest możliwość uzyskania projektu w znacznie krótszym niż tradycyjnie czasie. Jest to bardzo istotne dla klientów, którzy chcą szybko rozpocząć aranżowanie swojego wnętrza. Projekt online ma także wszelkie wymiary czy innego rodzaju niezbędne dla ekipy remontowej informacje.