Kategorie:

Meble ogrodowe – porady i inspiracje.

Jakie meble powinny stanąć w ogrodzie? Oto pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Nie ma się czemu dziwić, jeśli spojrzy się na ofertę współczesnych producentów. Każdy z nich ma do zaproponowania wiele ciekawych produktów, które można postawić na przydomowym ogrodzie lub na działce rekreacyjnej. Jakie meble ogrodowe w Gdańsku warto wziąć pod uwagę? Oto kilka ciekawych propozycji, które w ostatnim czasie cieszą się całkiem sporą popularnością.

Rattan i technorattan na ogrodzie

Osoby chcące wyposażyć swoją przestrzeń do wypoczynku w dobre meble, powinny wziąć pod uwagę rattan i technorattan. Czy to nie ten sam materiał? Zdecydowanie nie, chociaż te dwa surowce są do siebie podobne. Właściwie na pierwszy rzut oka, ciężko je od siebie odróżnić, ale technorattan (nieco droższy) wykazuje się lepszymi właściwościami. Należałoby dodać, że materiał ten powstał po to, aby wyeliminować wszystkie wady rattanu. Czy się to udało? Chyba tak, bowiem wykonane z niego meble ogrodowe są w stanie lepiej poradzić sobie ze szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, w tym również słońca, które nieco potrafi osłabić strukturę mebli znajdujących się na ogrodzie. Rattan i technorattan są materiałami łatwymi do utrzymania w czystości. Do tego nie trzeba wykonywać w ich przypadku specjalnych zabiegów konserwujących. Tego typu meble ogrodowe dostępne są w różnych kombinacjach – takich, które pasują do małych, jak również dużych ogrodów.

Drewniane meble na ogród

Czy drewno może być wykorzystywane w ogrodzie? Tak, nawet jeżeli ma się do czynienia z miejscami, które nie zostały osłonięte przed deszczem czy też promieniami słonecznymi. Są one o tyle dobre, że sporo ważą. Jeżeli zacznie się wichura, nie będzie obaw, że meble zostaną zdmuchnięte z tarasu, jest to więc bardzo bezpieczna opcja. Należy jednak pamiętać, aby tego rodzaju drewniane elementy wyposażenia ogrodu zostały w odpowiedni sposób zabezpieczone przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych poprzez impregnację specjalnymi preparatami.

W ten sposób będzie można wydłużyć żywotność kompletów mebli, które dostępne są w różnej formie. Drewniane stoły w ogrodzie wyglądają imponująco i klasycznie. Do tego krzesła, które często można spotkać w formie rozkładanej. Odchylane oparcie zapewnić może większą wygodę na świeżym powietrzu. Wiele osób chętnie wykorzystuje również w ogrodzie długie, płaskie ławki łączone ze stołami piknikowymi na metalowych nogach.

Inne komplety do ogrodu

Jakie jeszcze meble można kupić do ogrodu? Chociażby te wykonane z metalu. Mowa tu o meblach kutych, które mogą przywodzić na myśl dawne czasy. To świetna propozycja do wielu ogrodów. Metal jest solidnym materiałem, który w tym przypadku również nie będzie wymagał wykonania specjalnych zabiegów konserwujących.

Dużą popularnością cieszą się meble wykonane z tworzywa sztucznego. Ich cena jest niska, dlatego też tak często można znaleźć je na ogrodach. Aczkolwiek, należy przyznać, że jakość mebli wykonanych z plastiku nie jest wysoka. Warto więc poważnie zastanowić się nad ich zakupem i opłacalnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *