Kategorie:

Markizy tarasowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Czy markiza jest dobrą osłoną na taras? Tak. Aczkolwiek można spotkać się ze sprzecznymi opiniami. Poniekąd wynikają one z tego, że klienci wybierają złe markizy na swoje ogrody. Dlatego też tak ważne jest sprawdzenie najważniejszych parametrów. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że wybiera się naprawdę dobry produkt, który będzie w stanie wytrzymać przez naprawdę bardzo długi czas.

Gdzie zostanie ustawiona markiza?

Niby rzecz oczywista – taras, balkon lub po prostu przestrzeń na ogrodzie. Należy jednak sprawdzić, czy konstrukcja zostanie ustawiona po stronie, gdzie jest duży wiatr na co dzień, czy też wręcz przeciwnie? Można obecnie zamówić takie markizy tarasowe w Bydgoszczy, które posiadają specjalnie wzmocnioną konstrukcję. Dzięki temu będą one w stanie stawić czoła silnym podmuchom wiatru. Chociaż, jeżeli ma się do czynienia z takimi warunkami atmosferycznymi, warto jednak pomyśleć o zwinięciu markizy, jeżeli tylko jest taka możliwość.

Należy również sprawdzić wymiar miejsca, gdzie markiza zostanie zamontowana. Inna osłona będzie potrzebna na balkony znajdujące się na osiedlach mieszkaniowych, a inne na tarasach, które są zdecydowanie większe. Skoro już o wymiarach mowa, to nie można zapomnieć również o tym, że należy zdecydować się, czy cały taras zostanie osłonięty, czy też tylko jego kawałek. Tyczy się to w szczególności miejsc, które są naprawdę sporych rozmiarów.

Dobry montaż

Jedna z najważniejszych kwestii – montaż markiz zawsze musi zostać dobrany w sposób indywidualny. W zależności od miejsca, gdzie dana osłona będzie zamontowana. Obecnie do wyboru są trzy sposoby montażu:

  • do ściany,
  • do spodu balkonu znajdującego,
  • do krokiew zadaszenia.

Który z tych sposobów będzie najlepszy? Osoby, które na co dzień nie mają do czynienia z tym tematem, na pewno nie będą wiedzieć, na co dokładnie postawić. Lepiej zdać się na specjalistów, którzy na co dzień pracują z takimi produktami. Oni to pomogą dobrać taką markizę, która będzie dawać odpowiednią ilość cienia – w szczególności w upalne dni.

Jak zwijana będzie markiza?

Kolejna ważna sprawa, którą należy omówić. Jak ma być zwijana markiza? Tutaj znowu należałoby wspomnieć o kilku opcjach, jakie są do wyboru. Klienci mogą zamówić markizy balkonowe w Bydgoszczy, które są zwijane:

  • w całości do kasety,
  • chowane częściowo do półkasety,
  • markizy z materiałem pozostającym odsłoniętym.

Modele, które są chowane do kasety, są dobre, ale co za tym dalej idzie – ich cena jest wyższa. Nie każda osoba jest w stanie pozwolić sobie na najdroższy model, dlatego też ze spokojem można przyjrzeć się pozostałym dwóm propozycjom. Oferują one wiele korzystnych możliwości, jakie można wykorzystać na tarasach, czy też na balkonach.

Markiza okaże się dobrą inwestycją – nie tylko na jeden sezon, ale na wiele lat. W szczególności, jeżeli ktoś postawi na model solidny, z odpowiednim atestem odporności na wiatr. Dzięki temu będzie można cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu również w te najbardziej upalne dni, których w Polsce nie brakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *