Pewnie nie raz zastanawiałeś się, czy implanty zębów są bezpieczne. Otóż jest to dość popularny wybór wśród wielu pacjentów gabinetów dentystycznych. Są jednym z najczęściej wybieranych elementów w rozwiązaniu braku jednego lub kilku zębów. Chociaż wiele osób uważa, że brak jednego zęba to nic wielkiego, to coraz więcej pacjentów decyduje się na implanty. Jest to jedna z bardziej naturalnych opcji uzupełnienia braku uzębienia. Musisz przede wszystkim wiedzieć, że cały proces ich wprowadzania jako nowe uzębienie trwa przez wiele miesięcy. Wiele osób dowiadując się o tym, rezygnuje z ich wprowadzania. Jeśli więc nie jesteś pewien, czy zdecydować się na montaż implantów zębów w Poznaniu, to przeczytaj do końca ten artykuł.
Przygotowanie do zabiegu
Na samym początku leczenia implantologicznego powinieneś skontaktować się ze specjalistą, który zweryfikuje, czy nie występują żadne przeciwskazania do tego rodzaju leczenia i wykona on kompleksowe badanie stomatologiczne Twojego uzębienia. Przekaż lekarzowi wszystkie informacje o stanie swojego zdrowia, ponieważ wiele zależy od tego, czy zabieg zostanie wykonany pomyślnie. Podczas wizyty u lekarza przekaże Ci on wszystkie niezbędne informacje na temat procedury montażu implantu.
Jeśli zdecydujesz się na zabieg, to konieczna będzie diagnostyka obrazowa i zrobienie dodatkowych badań. Tu też przedstawi Ci wszelkie możliwe koszty, jakie poniesiesz przy tego rodzaju zabiegu. Później po uzyskaniu wyników badań i ich analizie przez implantologa, może zostać przeprowadzone wszczepienie implantu. Pozostaje jeszcze pytanie, czy operacja ich wszczepiania może wywoływać ból. Odpowiedź brzmi nie, ponieważ wszczepienie w całości przebiega w zastosowanym znieczuleniu, dzięki czemu nie musisz się obawiać.
Jak przebiega zabieg wprowadzania implantów?
Wykonanie wszczepienia implantu zależy także od jego rodzaju oraz od stanu kości szczęki. Tego typu chirurgia, to zabieg, który może obejmować kilka procedur. Wkręty zęba są umieszczane w sposób chirurgiczny w kości, czyli w żuchwie, w której służą jako korzeń zęba. Lekarz na początku rozcina dziąsło i delikatnie je rozsuwa, a wtedy wywierca otwór w kości, w którym umieszczony zostanie ząb. Ważne, że każdą tego rodzaju implantologię w Poznaniu i w innych miejscach wykonuje chirurg-implantolog. Dalej zabieg wykonywany jest za pomocą mikroskopu, dzięki któremu chirurg może w szybki oraz niezwykle precyzyjny sposób wykonać wszczepienie. Proces ten może trwać w zależności od typu implantu od 30 do około 40 minut.
Co po zabiegu?
Przez pierwsze 2 tygodnie goją się wszystkie naruszone tkanki, które przez ten czas należy oszczędzać i starać się spożywać pokarm miękki oraz płynny. Musisz pamiętać o restrykcyjnej higienie jamy ustnej i po każdym posiłku płucz jamę ustną solą fizjologiczną i staraj się unikać podczas mycia zębów, drażnienia okolic, w których wykonany został zabieg. Zdarza się, że lekarz przepisze leki, wtedy powinieneś zastosować do jego zaleceń i wszystkich wskazówek, jakie Ci przekaże. Po 2 tygodniach udaj się do chirurga, który zdejmie założone szwy, a następnie zostaniesz umówiony na kontrolną wizytę u implantologa, których celem stanie się realizacja korony zębowej.