Zwykłe lakiery do paznokci wyglądają ładnie, niestety są bardzo nietrwałe i szybko odpryskują z płytki paznokcia. Rozwiązaniem tego problemu może być stosowanie lakierów hybrydowych, które odpowiednio nałożone dają bardzo ładny efekt, a do tego są odporne na wszelkie uszkodzenia.
Lakiery hybrydowe – specyfika
Po wykonaniu manicure’u tym właśnie lakierem, można mieć pewność, że nie będzie on pękał ani odpryskiwał. Jest to możliwe dzięki temu, że w skład lakieru hybrydowego wchodzą specjalistyczne preparaty do malowania paznokci: posiadające jednocześnie właściwości zwykłego lakieru, jak i światłoutwardzalnego żelu. Lakiery te mają intensywne kolory, a na paznokciach pozostają zupełnie nienaruszone przez przynajmniej dwa tygodnie. Po 14 dniach jedyne co może przeszkadzać właścicielce manicure’u to tzw. odrosty (czyli pusta płytka u dołu paznokci). Hybrydy (potoczna nazwa lakierów hybrydowych), po nałożeniu na paznokcie należy zawsze utwardzić: albo pod lampą UV albo LED. Czas jaki należy temu poświęcić w bardzo dużej mierze zależy od mocy konkretnej lampy. Cały proces nie jest trudny, a efekt naprawdę jest tego wart.
Elementy niezbędne do poprawnego nałożenia lakieru hybrydowego
Wszystkie potrzebne akcesoria można kupić w sklepie z artykułami kosmetycznymi: zarówno w stacjonarnym, jak i internetowym. Można dostać je już w zestawie albo dobierać oddzielnie. Do wykonania mancure’u niezbędne będą:
– drewniane patyczki do skórek,
– pilnik albo blok polerski,
– akcesoria do usuwania skórek,
– cleaner, czyli płyn do odtłuszczania płytki paznokcia,
– bezbarwna baza pod lakier hybrydowy.
– lakier hybrydowy w wybranym kolorze,
– top do lakieru hybrydowego,
– lampa UV.
Po skompletowaniu wszystkich tych produktów można przystępować do wykonania manicure’u.
Jak przebiega cały proces?
Początek jest taki sam jak zazwyczaj, czyli obejmuje: usuwanie skórek, oczyszczanie, wygładzane, piłowanie i nadawanie paznokciom pożądanego kształtu. Płytka paznokcia powinna być idealnie gładka i bardzo dokładnie oczyszczona – do tego właśnie służy cleaner, którym trzeba ją przemyć (najlepiej przy pomocy płatów bezpyłowych). Kolejnym krokiem jest nałożenie pierwszej warstwy, to znaczy bezbarwnej bazy do lakierów hybrydowych. Trzeba ją nakładać bardzo dokładnie, równomiernie, bez zalewania skórek. Bazę suszy się pod lampą UV przez około dwie minuty. Drugą warstwą jest już kolorowy lakier hybrydowy. Jego barwa może być dowolna (zależy od jedynie od preferencji właścicielki albo od panującej akurat mody). Lakiery hybrydowe zawsze nakłada się bardzo cienką warstwą, bardzo uważając, by nie dotknąć skórek. Po jednokrotnym pomalowaniu paznokci wkłada się je pod lampę i suszy. Kiedy efekt jest zadowalający można przejść do następnego kroku, jeśli nie – można nałożyć jeszcze jedną warstwę kolorowego lakieru (i ponowienie go wysuszyć). Ostatnim etapem jest utwardzenie całości, czyli precyzyjne nałożenie na wysuszony lakier topu do lakierów hybrydowych i ostateczne wysuszenie paznokci pod lampą UV.