Kategorie:

Brama wjazdowa – jaki szlaban zamontować na wjeździe?

Szlabany w Poznaniu do bram wjazdowych cieszą się sporym zainteresowaniem na rynku. Posiadanie własnej posesji wymaga zastosowania nowoczesnego szlabanu, jaki ma za zadanie spełnić nasze oczekiwania. Proces wyboru nie jest łatwy, gdyż na rynku znajdziemy sporo ciekawych rozwiązań. Jakie szlabany są godne uwagi? O czym pamiętać podczas wyboru? Czym cechują się szlabany do bram wjazdowych? Co oferuje rynek? Gdzie znajdziemy najciekawsze oferty?

Szlabany Poznań

Szlaban jest niezwykle popularnym urządzeniem, jakie służy do blokowania wjazdu na parking, na bramkach poboru opłat czy też do garaży zbiorczych. Ogromną zaletą jest fakt, że konstrukcję możemy dopasować do dużej szybkości działania i intensywnej pracy. Wszystko to osiągniemy dzięki lekkim i sztywnym ramionom blokady. Szlabany w Poznaniu oferują bogatą ofertę, wśród której każdy odbiorca znajdzie coś dla siebie. Poszczególne rozwiązania różnią się między sobą jakością, ceną i parametrami. Podczas wyboru nie możemy zapominać o technicznych parametrach szlabanu. W tym wypadku istotne są:

  • szybkość otwierania,
  • szerokość wjazdu,
  • częstotliwość otwierania. 

Częstotliwość otwierania szlabanu

Szlabany do bram wjazdowych są otwierane z różną częstotliwością, co jest zależne od danego miejsca. Maksymalną wartość możemy przewidzieć lub zliczyć. Producenci stawiają na różne nazwy – sprawność w procentach, ilość cykli na godzinę, cykl pracy czy też maksymalna częstotliwość otwierania na godzinę. Jeżeli znamy pełen cykl pracy, możemy porównać te wartości. Przeciętne szlabany są otwierane z częstotliwością 100-200 razy na godzinę (ok. 50% sprawności). Jeśli dojdzie do przekroczenia zalecanej przez producenta wartości, szlaban zatrzyma się poprzez przegrzanie napędu. Sprawność na poziomie 100% jest wskazówką, że szlabany zaprojektowano praktycznie do pracy bez żadnych przerw. 

Szybkość otwierania szlabanów

Kolejnym istotnym parametrem jest szybkość otwierania. Czas podniesienia bazuje od 0,5 do 10 sekundach. Najszybsze szlabany są stosowane na autostradach i przy ruchliwych wjazdach na parkingi. Pamiętajmy o tym, że im dłuższe ramię szlabanu, tym dłużej będzie otwierał się wjazd. Przykładowo na niewielkie parkingi zastosować możemy szlaban z ramieniem 4m, gdzie czas otwarcia to około 5 sekund. 

Szlabany w Poznaniu odznaczają się trwałością i dostosowaniem do potrzeb odbiorców. Są one spotykane w wielu miejscach i przez długi czas działają bez zarzutu. Podczas doboru, postawmy na sprawdzone szlabany, jakie odznaczają się dobrą jakością. W tym wypadku istotna jest wytrzymałość, szybkość otwierania czy też częstotliwość otwierania szlabanu. Na szczęście producenci cały czas poszerzają ofertę, tak aby sprostać naszym wymogom. Nowoczesne szlabany sprawdzą się na parkingach, garażach podziemnych czy też na bramkach poboru opłat. Ich działanie jest zależne od wielu cech, które wskazuje producent. 

Szlabany do bram wjazdowych mają na celu działać wydajnie i sprawnie. Kompleksowe usługi tego typu są niezwykle cenione. 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *